Farbowanie włosów w ciąży

Farbowanie włosów w ciąży

Dzień dobry, dzisiaj postaram się odpowiedzieć na pytanie, które bardzo często panie zadajecie, dotyczące farbowania włosów w ciąży. Farbowanie włosów jest wykonywane przy użyciu substancji generalnie nie szkodliwych dla zdrowia, w związku z czym nie ma powodu, żeby rezygnować z tej czynności, tak ważnej dla wielu kobiet.

Trzeba wziąć pod uwagę taką sytuację, która jest dość poważna i o której warto wiedzieć. Znaczna część ciąż ulega poronieniu i nie ma to związku z farbowaniem włosów. Natomiast jeśli dana kobieta spróbuje powiązać w przypadku takiego niepowodzenia fakty, może się obciążać winą za podjęcie takiej czynności, czyli farbowania włosów w ciąży. Może dojść do wniosku, że Ona sama swoim zachowaniem spowodowała niepowodzenie położnicze. Tak najczęściej nie jest.

Ja swoim pacjentkom zalecam w ten sposób działanie, żeby korzystając z usług fryzjerów czy fryzjerek umawiały się na konkretną godzinę, najlepiej by były jako pierwsze, bo może nie tyle samo farbowanie włosów jest niebezpieczne, co wdychanie szkodliwych substancji znajdujących się często w salonach fryzjerskich.

Jeśli przyszła mama wchodzi do fryzjera to nie powinna siedzieć tam 1,5 godziny w oczekiwaniu na swoją kolejkę, tylko być jako pierwsza ufarbowana, obstrzyżona i opuścić salon i wtedy nie powinno się nic dziać niepokojącego z ciążą.

Włącz się do dyskusji za pomocą komentarzy
Leave a reply