Jak przetrwać kwarantannę i nie zwariować*?

Jak przetrwać kwarantannę i nie zwariować*?

Myślę, że każdy z nas przeżywa to wszystko co obecnie dzieje się wokół nas na swój sposób. Na pewno znajdą się osoby, które czytają każdą informację, żeby być na bieżąco, ale też takie, które w ogóle odcięły się od tego wszystkiego i po prostu wolą nie wiedzieć.

Ja jestem w tej pierwszej grupie, ale przyznam szczerze, że jestem już zmęczoną ilością informacji, złymi wiadomościami i nie popadaniem w panikę w czytaniu nagłówków, które często są zbudowane w taki sposób, żeby wywołać strach. W gąszczu tych informacji ciężko też czasem odróżnić fake newsy od prawdziwych wiadomości. Zatem co zrobić żeby odciąć się trochę od tego i nie zwariować?

 

Myślę, że warto ograniczyć czytanie i słuchanie o koronawirusie – wejdź maksymalnie raz/dwa razy dziennie na rzetelne strony, żeby wiedzieć jak wygląda sytuacja, ale nie wchodź w każdy artykuł, nie oglądaj non stop kanałów informacyjnych. Natłok informacji i to raczej tych negatywnych, nie robi nic dobrego.

Oglądaj śmieszne filmiki i memy – jest ich obecnie mnóstwo – mi naprawdę pomaga to trochę pośmiać się i odciąć od tego wszystkiego.

Jeśli jesteś w domu, to w ciągu dnia staraj się zawsze wygospodarować czas dla siebie. Zrób peeling, nałóż maseczkę, poćwicz, poruszaj się – to teraz bardzo ważne. Tym sposobem po ponad dwóch tygodniach kwarantanny moja cera wygląda lepiej, a ja jeszcze mieszczę się w drzwiach 😉

Zrób wiosenne porządki. Ja na przykład mniej więcej co drugi dzień sprzątam jakąś część mieszkania – jednego dnia szafę, drugiego szafkę w kuchni, kolejnego porządek w szafce nocnej itd. 

W wolnej chwili obejrzyj jakąś komedie albo świąteczny film – słyszałam, że w Stanach puszczają w telewizji maratony świątecznych filmów, bo poprawiają nastrój 😉 Omijaj szerokiemu łukiem filmy katastroficzne albo te o epidemiach. Zostaw je na spokojniejsze czasy 😉 Obecny czas sprzyja też czytaniu książek, więc może dla odprężenia poczytaj jakiś romans albo książki motywacyjne 😉 

Starajcie się myśleć pozytywnie – wizualizujcie swoje marzenia, pomyślcie o tym co zrobicie jak skończy się już to wszystko – spotkanie z rodziną, przyjaciółmi, a może po prostu swobodny spacer po ulubionych miejscach bez obawy o spotkanie innych osób? 😉

I jeszcze jedno, co przyznam szczerze przychodzi mi trudno, ale walczę z tym 😉

Nie stresuj się i nie denerwuj tym na co nie masz wpływu. Kryzys gospodarczy na pewno będzie, nie ma innej opcji, ale niestety nie jest to zależne od nas. Kryzys obejmie cały świat, dla większości z nas pewnie będzie to ciężki okres, ale pamiętajcie, że po każdej burzy, po jakimś czasie wychodzi słońce i tego się trzymajmy!

 

Dbajcie o siebie i wykorzystujcie dobrze ten czas!

 

Lilove

 

* Ważna uwaga – w tym krótkim tekście pomijam zupełnie temat bycia z dzieckiem non stop przez 24 h na dobę od ponad dwóch tygodni – do tego trzeba się przyzwyczaić 😉 

Włącz się do dyskusji za pomocą komentarzy
Leave a reply