martyna_kasper_ledrzejewska

 

Martyna Kasper- Jędrzejewska

fizjoterapeuta

 

Ukończyłam AWF we Wrocławiu i PMWSZ w Opolu, w której aktualnie spełniam swoje marzenie ucząc innych. Dzięki swoim pacjentom i studentom jestem mobilizowana do ciągłego zgłębiania tajemnic ludzkiego ciała, a wiodącym zainteresowaniem jest zmieniające się pod wpływem ciąży i upływających lat ciało kobiet.

 

Nieprawidłowa postawa ciała, przewlekły stres, nieodpowiednia dieta a nawet uprawianie sportu będą miały wpływ na tworzenie się w ciele swego rodzaju dysbalansu napięcia mięśniowego, które w wielu przypadkach okaże się głównym generatorem bólu. Ból może dotyczyć każdego miejsca w ciele i jego lokalizacja zazwyczaj nie stwarza problemów. Trudniejszym elementem, na którym skupiam się w swojej pracy jest znalezienie przyczyny dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta, do czego wykorzystuję różne metody i techniki pracy z ciałem.

Pracę naukową i terapeutyczną skierowałam głównie w stronę problemów dna miednicy. Fascynujące połączenia miednicy z innymi obszarami naszego ciała stały się dla mnie inspiracją do pracy z kobietami w różnym wieku i z różnymi dolegliwościami. Obniżenie lub podwyższenie napięcia mięśni znajdujących się w tym obszarze może wywoływać nie tylko przykre dolegliwości związane z trzymaniem moczu, ale też ból, z którym nierzadko kobiety borykają się przez wiele lat. Istotnym elementem mojej pracy jest poprawa postawy ciała, jakości ruchu i nauka prawidłowych nawyków. Ćwiczenia fizyczne i świadomość własnego ciała daje wiele możliwości, między innymi bezbólowe funkcjonowanie w ciągu dnia i zmniejszenie ryzyka kontuzji w przypadku uprawiania sportu do minimum.

Dolegliwości, z którymi miałam okazję pracować to: wysiłkowe nietrzymanie moczu, naglące nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych po porodzie, rozejście kresy białej po porodzie, przewlekły ból rejonu miedniczno- lędźwiowego, zaparcia, bolesne miesiączki.

Problem terapii dna miednicy tkwi w tym, że jest z gatunku „tych wstydliwych” przez co wiele kobiet nie chce o nim mówić i myśleć, sądząc często, że samo minie. To było motywacją do stworzenia warsztatów dla kobiet „Zdrowie za pasem”, ułatwiających poznanie własnego ciała poprzez proste ćwiczenia, które potem z łatwością można wykonywać w domu.

Wolny czas spędzam aktywnie z bliskimi, ale nie pogardzę też kanapą, książką i kolejnym sezonem „Przyjaciół”.

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA:

  • Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich (prowadzący: J. Ciechomski D.O.)
    – Techniki energizacji mięśni cz.1 i 2

– Rozluźnianie mięśniowo- powięziowe

– Techniki Aktywnego Rozluźniania

– Dysbalans mięśniowo- powięziowy

 Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu- we współpracy z Polskim Towarzystwem Uroginekologicznym. (RehaPlus, Kraków)

– Moduł I

– Moduł II

  • Nowoczesne metody fizjoterapii z elementami osteopatii w ginekologii i położnictwie. (MkMedica Wrocław)
  • Instruktor Pilates i Zdrowy Kręgosłup. (Akademia FitnessPlanet Wrocław)
  • Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie. (Akademia FitnessPlanet Wrocław, prowdzący: dr Agnieszka Bajer- Ciszewska) 
  • Masaż Tkanek Głębokich. (MkMedica Wrocław)
  • Warsztaty wprowadzające do Integracji Strukturalnej. (CASI, Aleš Urbanczik)
  • Neurorozwojowa diagnostyka i terapia niemowląt i dzieci w okresie wczesnodziecięcym- kurs podstawowy. (MkMedica Wrocław)
  • Obiektywna ocena pacjenta oraz trening funkcjonalny. 
Włącz się do dyskusji za pomocą komentarzy