Zalecenia dotyczące noworodka

Zalecenia dotyczące noworodka

ZALECENIA DOTYCZĄCE NOWORODKA

1.) Na co zwrócić uwagę?
– sposób postępowania z dzieckiem
– karmienie piersią, które jest bardzo ważne i najlepsze dla noworodka, jest tym co
najlepsze dla naszego dziecka, pokarm matki posiada wszystko co niezbędne do
funkcjonowania i prawidłowego rozwoju
– pielęgnacja noworodka
– odpowiednie noszenie dziecka
– należy pamiętać o suplementacji dziecka odpowiednią dawką witaminy D 3 (dla
zdrowego dziecka dawka 400 jednostek)
2.) Brak pokarmu lub problemy w karmieniu piersią
Kobiety mogą mieć problemy z karmieniem piersią lub z różnych przyczyn mogą pokarmu wcale nie produkować. Jednak nie należy się tym zbyt mocno przejmować, ponieważ na mleku modyfikowanym dzieci rownież prawidłowo się rozwijają. Karmienie mlekiem modyfikowanym ma jednak swoje wady : kobieta karmiąca piersią ma pokarm zawsze, natomiast zdarza się, że mleko modyfikowane trzeba zmieniać wielokrotnie, zanim trafimy na odpowiednią mieszanką, która nie spowoduje dolegliwości u dziecka.
Należy pamiętać, że dziecka karmionego piersią nie trzeba dopajać, natomiast dziecko karmione mlekiem modyfikowanym musi być dopajane w zależności od potrzeb.
3.) Cykl karmienia piersią noworodka
Zarówno dziecko karmione piersią jak i mlekiem modyfikowanym jest karmione na żądanie, mniej więcej co 2,5 do 3 godzin. Nie należy przekraczać 4 godzin, ponieważ może dojść do hiperglikemii, czyli takiego obniżenia poziomu cukru, że dziecko może mieć problem m.in. z wybudzeniem.
4.) Nawadnianie dziecka
Podczas upałów lub, gdy mamy wysoką temperaturę w mieszkaniu, należy nawadniać noworodka/niemowlę. Wówczas należy dopajać dziecko, które jest karmione mlekiem modyfikowanym, ale także takie, które jest karmione piersią.
Włącz się do dyskusji za pomocą komentarzy
Leave a reply